Dział "ŁATWE LATANIE" pomyślany jest jako skondensowany poradnik dla osób, które chcą zdobyć  podstawowe informacje o lataniu. W cyklu kolejnych lekcji - filmów będę starał się przekazać  absolutnie fundamentalną wiedzę konieczną do tego aby czerpać jakąś satysfakcję i przyjemność z  użytkowania Flight Simulatora. Spora część informacji oczywiście nie zostanie uwzględniona z racji  tego, że tematyka jest bardzo obszerna a poza tym to dostępność różnego rodzaju materiałów w sieci  jest przeogromna. "ŁATWE LATANIE" ma na celu zachęcenie Cię do przyłączenia się do coraz większej  społeczności "bawiącej się" w latanie wirtualne. Jeżeli chwycisz tego bakcyla to sam dołożysz starań i  znajdziesz wszystkie informacje uzupełniające, których nie będzie w "ŁATWYM LATANIU". Jeżeli  interesuje Cię nauka latanie od podstaw to jest materiał właśnie dla Ciebie.
W lekcji nr 1 opisuję podstawowe przyrządy, z których odczytujemy główne parametry lotu. W lekcji nr 2 kontynuujemy zwiedzanie kabiny i poznajemy podstawy sterowania samolotem. W lekcji nr 3 dowiadujemy sie do czego służy radio w samolocie i uruchomiamy silnik naszej Cessny. W lekcji nr 4 zgłębiamy tajniki kołowania. W lekcji nr 5 wznosimy się w powietrze. W lekcji nr 6 lecimy. W lekcji nr 7 planujemy lot, nawigujemy na NDB i lądujemy. W lekcji nr 8 dowiadujemy się jak posługiwać się autopilotem i co to jest radial VOR.
UWAGA! Lekcje przeznaczone są dla osób początkujacych, których wiedza na temat latania jest bardzo niewielka lub żadna. Wszelkie uproszczenia i kolokwialny język zostały zastosowane absolutnie z rozmysłem tak aby lekcje były jak najbardziej przystępne i łatwe do zrozumienia. Osoby zainteresowane pełniejszą i  bardziej fachową wiedzą odsyłam do licznych stron w sieci wraz z ich forami oraz bogatej literatury na ten temat.
Strona Główna Recenzje Porady Trasy Lotów Galeria Opowiastki Łatwe Latanie