< Łatwe latanie

ŁATWE LATANIE


Dział "ŁATWE LATANIE" pomyślany jest jako skondensowany poradnik dla osób, które chcą zdobyć podstawowe informacje o lataniu. W cyklu kolejnych lekcji - filmów będę starał się przekazać absolutnie fundamentalną wiedzę konieczną do tego aby czerpać jakąś satysfakcję i przyjemność z użytkowania Flight Simulatora. Spora część informacji oczywiście nie zostanie uwzględniona z racji tego, że tematyka jest bardzo obszerna a poza tym to dostępność różnego rodzaju materiałów w sieci jest przeogromna. "ŁATWE LATANIE" ma na celu zachęcenie Cię do przyłączenia się do coraz większej społeczności "bawiącej się" w latanie wirtualne. Jeżeli chwycisz tego bakcyla to sam dołożysz starań i znajdziesz wszystkie informacje uzupełniające, których nie będzie w "ŁATWYM LATANIU". Jeżeli interesuje Cię nauka latanie od podstaw to jest materiał właśnie dla Ciebie.

Uwaga!
Lekcje przeznaczone sa dla osób absolutnie początkujacych, których wiedza na temat latania jest bardzo niewielka lub zadna.
Wszelkie uproszczenia i kolokwialny jezyk zostały zastosowane absolutnie z rozmysłem aby lekcje były jak najbardziej przystepne i łatwe do zrozumienia.
Osoby zainteresowane pełniejsza i bardziej fachowa wiedza odsyłam do licznych stron w sieci wraz z ich forami oraz bogatej literatury na ten temat.

W lekcji nr 1 opisuję podstawowe przyrządy, z których odczytujemy główne parametry lotu.
W lekcji nr 2 kontynuujemy zwiedzanie kabiny i poznajemy podstawy sterowania samolotem.
W lekcji nr 3 dowiadujemy sie do czego służy radio w samolocie i uruchomiamy silnik naszej Cessny.
W lekcji nr 4 zgłębiamy tajniki kołowania.
W lekcji nr 5 wznosimy się w powietrze.
W lekcji nr 6 lecimy.
W lekcji nr 7 planujemy lot, nawigujemy na NDB i lądujemy.


LEKCJA 1 - YOUTUBE
LEKCJA 2 - YOUTUBE
LEKCJA 3 - YOUTUBE
LEKCJA 4 - YOUTUBE
LEKCJA 5 - YOUTUBE
LEKCJA 6 - YOUTUBE
LEKCJA 7 - YOUTUBE

Wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.Autor: Stanisław Lisonek
Kopiowanie i publikowanie wyłącznie za zgodą autora.